Tusz do rzęs – rodzaje mascar dla każdego

 

Marzeniem niemal każdej kobiety są długie, zagęszczone i podkręcone rzęsy. Nic nie dodaje uroku i zalotności kobiecie bardziej, niż firanka gęstych rzęs. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką długich i gęstych rzęs, nie musisz przywiązywać wielkiej wagi do tego, jakim tuszem je malujesz – niemal w każdym będą pięknie podkreślone. Jednak jeśli natura nie obdarzyła Cię bujną firanką, z pomocą przyjdzie zastęp tuszy, które, dzięki odpowiednio wymodelowanej szczoteczce i składowi, pomogą Ci wyczarować piękny makijaż i podkreślić oczy. Jaki tusz wybrać? 
Spis treści artykułu:

Rodzaje tuszów do rzęs na rynku

Aktualnie rynek jest bardzo nasycony przeróżnymi tuszami do rzęs. Te dostępne są praktycznie dla każdego rodzaju „kobiecego spojrzenia”. Jakie z pośród tych wszystkich są warte wyróżnienia?

Pogrubiający tusz do rzęs

Żaden makijaż, nawet najbardziej starannie wykonany, nie wygląda spektakularnie, jeśli brakuje w nim mocnego podkreślenia rzęs. Starannie wytuszowane i zagęszczone włoski, stanowią „wisienkę na torcie”, doskonale podkreślając makijaż. Jeśli nie jesteś posiadaczką gęstych rzęs, z pomocą przyjdzie Ci tusz do rzęs pogrubiający. W tym przypadku najważniejsza jest szczoteczka – to ona bowiem odpowiada za równomierne rozprowadzenie tuszu po włoskach w taki sposób, by uzyskać wachlarzyk bez efektu sklejenia.

Jak rozpoznać taki tusz?

Tusze pogrubiające posiadają z reguły grube szczoteczki, o klasycznym kształcie – wypukłym pośrodku i ściętym na zakończeniu. Mają gęsto ułożone włoski (klasyczne lub silikonowe). Na opakowaniu zwykle zaznaczone jest wyraźnie volume, czyli objętość. Rzęsy najlepiej malować zygzakowatym ruchem, przykładając szczoteczkę jak najbliżej nasady rzęs. Lepiej również nakładać kilka cienkich warstw tuszu niż dwie – trzy grube, aby nie posklejać rzęs i nie stworzyć na nich grudek. Jeśli Twoje rzęsy nie mają dużej objętości, a w dodatku masz wrażliwe oczy, na ratunek przyjdzie Ci pogrubiający tusz do rzęs hypoalergiczny.

Tusz do rzęs wydłużający i podkręcający

Posiadaczki krótkich rzęs mają zadanie nieco bardziej utrudnione niż panie z rzęsami rzadkimi. Optycznie włoski można zagęścić poprzez namalowanie czarnej kreski na linii rzęs. W przypadku rzęs krótkich, nie sposób optycznie je wydłużyć. W tym przypadku z pomocą przychodzi tusz wydłużający do rzęs. Jak to możliwe?

Wydłużający tusz do rzęs a szczoteczka i składniki

Tajemnica tkwi w szczoteczce i składnikach tuszu. Po pierwsze, wydłużający tusz do rzęs musi mieć szczoteczkę, która doskonale rozczesuje i delikatnie prostuje włoski, aby delikatnie je wydłużyć. Po drugie, tusz wydłużający rzęsy musi mieć kremową konsystencję, a w składzie zawierać powinien on takie składniki, które po nałożeniu na rzęsy tworzą mikrotunele, osiadające na końcówkach rzęs – tak „doczepione” pozwalają na efekt wydłużenia rzęs.

Wodoodporny tusz do rzęs

Doskonałym sprzymierzeńcem rzęs krótkich i prostych jest tusz, który jednocześnie wydłuża i subtelnie podkręca rzęsy. Jeśli często się pocisz, wzruszasz lub przebywasz w wilgotnych pomieszczeniach, pomocny będzie dla Ciebie wydłużający tusz do rzęs wodoodporny. Tajemnica sukcesu i pięknego efektu tkwi również w szczoteczce i formule tuszu. Szczoteczka często jest zakrzywiona zgodnie z naturalną krzywizną linii rzęs od strony gałki ocznej, a także ma specjalnie wyprofilowane włoski, które dokładnie obejmują każdą rzęsę, rozczesują rzęsy, delikatnie je podkręcają ku górze, a specjalna formuła tuszu delikatnie je usztywnia, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez długi czas. Działanie usztywniające rzęsy wykazuje także wodoodporny tusz do rzęs.

Źródła:
  1. Dermatologia dla kosmetologów, Andrzej Kaszuba , Zygmunt Adamski, Edra Urban & Partner, Wrocław 2010, dodruk 2013, ISBN: 978-83-7609-147-1
  2. Year Book of Dermatology and Dermatological Surgery 2011 – E-Book, James Q. Del Rosso, Elsevier Health Sciences, 2011, ISBN: 0323087310, 9780323087315

Dodaj komentarz