Jak dbać o długie rzęsy, aby cieszyły nie tylko nasze oczy?

 

Zadbana cera, włosy i paznokcie to absolutne minimum, dzięki któremu każda kobieta prezentuje się nienagannie. Makijaż, nawet skromny czy typu make up no make-up wygląda pięknie na cerze czystej i odżywionej. Prawdziwą ozdobą kobiety są jednak rzęsy – odpowiednio podkreślone stanowią niezwykłą ozdobę oczu. Niezależnie od tego, czy na co dzień robisz makijaż, czy nie – zadbane, odżywione i długie rzęsy to najpiękniejsza oprawa oczu. Nawet jeśli się nie malujesz na co dzień, a masz jasne włoski – warto podkreślić je chociażby henną – efekt gwarantowany. Jednak aby rzęsy były ozdobą, muszą być zadbane: odżywione, nie wyginające się i nie łamiące. Wbrew pozorom, wcale nie musisz stosować odżywek wartych setki złotych. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad na co dzień.
Spis treści artykułu:

Domowa pielęgnacja dla długich rzęs

Co to są rzęsy? Rzęsami nazywa się lekko zawijające się włoski, znajdujące się na górnej i dolnej powiece. Dbanie o rzęsy zaczyna się od tego, w jaki sposób i za pomocą jakich preparatów wykonujesz demakijaż. Jeśli z natury masz słabe włoski, z tendencją do łamania się i wypadania, do demakijażu oczu stosuj preparaty zawierające składniki pielęgnujące rzęsy (na przykład olejek rycynowy). Jeśli do makijażu stosujesz kosmetyki wodoodporne, używaj preparatów do demakijażu przeznaczonych do zmywania makijażu wodoodpornego – nigdy nie trzyj na siłę rzęs innymi preparatami.

Jak dbać o rzęsy poprzez codzienne nawyki?

Pocieranie rzęs to pierwszy krok do ich niszczenia. Jeśli możesz, najlepiej w ogóle zrezygnuj z kosmetyków wodoodpornych na rzecz zwykłych, które zmywa się o wiele łatwiej. Pamiętaj także o tym, by podczas demakijażu oczu, wacik nasączony preparatem do demakijażu przyłożyć do oka, odczekać dłuższą chwilę, aż kosmetyki rozpuszczą się, a następnie delikatnie zebrać je wacikiem. Pocieranie oczu przy demakijażu nie tylko osłabia rzęsy, ale także powoduje powstawanie zmarszczek na delikatnej skórze oczu. Pamiętaj także o tym, by zawsze dokładnie oczyszczać rzęsy z makijażu – obciążone resztkami tuszu czy eyelinera staną się osłabione.

Jak dbać o przedłużone rzęsy, aby cieszyć się nimi długo?

Aby rzęsy po przedłużeniu przez długi czas cieszyły objętością i sprężystością, unikaj nakładania kosmetyków na linię rzęs – takich jak eyeliner. Jeśli możesz, zrezygnuj także z nakładania cieni: przedłużone rzęsy najbardziej uszkadza demakijaż. Jeżeli nie chcesz rezygnować z malowania powiek, do demakijażu używaj delikatnych płynów micelarnych o naturalnym składzie i unikaj pocierania rzęs – zwłaszcza w różnych kierunkach. Delikatność to podstawa tego, jak dbać o rzęsy po przedłużaniu.

Sprawdzony sposób na to jak wzmocnić rzęsy

Wybierając produkty do makijażu, szczególnie tusze do rzęs, zwróć uwagę na to, by w składzie zawierały składniki pielęgnacyjne, takie jak olejek arganowy. Wówczas już podczas codziennego malowania pielęgnujesz i wzmacniasz rzęsy. Warto także zakupić olejek rycynowy i wieczorem nakładać go na oczyszczone i osuszone rzęsy – najlepiej wyczyszczoną szczoteczką z zużytego tuszu do rzęs. Olejek rycynowy doskonale wzmacnia i uelastycznia rzęsy, stymulując ich wzrost. Warto również stosować odżywki do rzęs, które zwykle zawierają kompleks witamin i minerałów, mających korzystny wpływ na kondycję rzęs.

Źródła:
  1. Dermatologia ilustrowany podręcznik dla kosmetologów, Danuta Nowicka, MedPharm, ISBN: 978-83-933201-1-0
  2. Treating Trichotillomania: Cognitive-Behavioral Therapy for Hairpulling and Related Problems, Series in Anxiety and Related Disorders, Martin E. Franklin, David F. Tolin, Springer Science & Business Media, 2007, ISBN: 0387708839, 9780387708836

Dodaj komentarz