Jak dbać o długie rzęsy, aby cieszyły nie tylko nasze oczy?

rzęsy, które cieszą oko

Zadbana cera, włosy i paznokcie to absolutne minimum, dzięki któremu każda kobieta prezentuje się nienagannie. Makijaż, nawet skromny czy typu make up no make-up wygląda pięknie na cerze czystej i odżywionej. Prawdziwą ozdobą kobiety są jednak rzęsy – odpowiednio podkreślone stanowią niezwykłą ozdobę oczu. Niezależnie od tego, czy na co dzień robisz makijaż, czy nie – zadbane, odżywione i długie rzęsy to najpiękniejsza oprawa oczu. Nawet jeśli się nie malujesz na co dzień, a masz jasne włoski – warto podkreślić je chociażby henną – efekt gwarantowany. Jednak aby rzęsy były ozdobą, muszą być zadbane: odżywione, nie wyginające się i nie łamiące. Wbrew pozorom, wcale nie musisz stosować odżywek wartych setki złotych. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad na co dzień.

Domowa pielęgnacja dla długich rzęs

Co to są rzęsy? Rzęsami nazywa się lekko zawijające się włoski, znajdujące się na górnej i dolnej powiece. Dbanie o rzęsy zaczyna się od tego, w jaki sposób i za pomocą jakich preparatów wykonujesz demakijaż. Jeśli z natury masz słabe włoski, z tendencją do łamania się i wypadania, do demakijażu oczu stosuj preparaty zawierające składniki pielęgnujące rzęsy (na przykład olejek rycynowy). Jeśli do makijażu stosujesz kosmetyki wodoodporne, używaj preparatów do demakijażu przeznaczonych do zmywania makijażu wodoodpornego – nigdy nie trzyj na siłę rzęs innymi preparatami.

Jak dbać o rzęsy poprzez codzienne nawyki?

Pocieranie rzęs to pierwszy krok do ich niszczenia. Jeśli możesz, najlepiej w ogóle zrezygnuj z kosmetyków wodoodpornych na rzecz zwykłych, które zmywa się o wiele łatwiej. Pamiętaj także o tym, by podczas demakijażu oczu, wacik nasączony preparatem do demakijażu przyłożyć do oka, odczekać dłuższą chwilę, aż kosmetyki rozpuszczą się, a następnie delikatnie zebrać je wacikiem. Pocieranie oczu przy demakijażu nie tylko osłabia rzęsy, ale także powoduje powstawanie zmarszczek na delikatnej skórze oczu. Pamiętaj także o tym, by zawsze dokładnie oczyszczać rzęsy z makijażu – obciążone resztkami tuszu czy eyelinera staną się osłabione.

Jak dbać o przedłużone rzęsy, aby cieszyć się nimi długo?

Aby rzęsy po przedłużeniu przez długi czas cieszyły objętością i sprężystością, unikaj nakładania kosmetyków na linię rzęs – takich jak eyeliner. Jeśli możesz, zrezygnuj także z nakładania cieni: przedłużone rzęsy najbardziej uszkadza demakijaż. Jeżeli nie chcesz rezygnować z malowania powiek, do demakijażu używaj delikatnych płynów micelarnych o naturalnym składzie i unikaj pocierania rzęs – zwłaszcza w różnych kierunkach. Delikatność to podstawa tego, jak dbać o rzęsy po przedłużaniu.

Sprawdzony sposób na to jak wzmocnić rzęsy

Wybierając produkty do makijażu, szczególnie tusze do rzęs, zwróć uwagę na to, by w składzie zawierały składniki pielęgnacyjne, takie jak olejek arganowy. Wówczas już podczas codziennego malowania pielęgnujesz i wzmacniasz rzęsy. Warto także zakupić olejek rycynowy i wieczorem nakładać go na oczyszczone i osuszone rzęsy – najlepiej wyczyszczoną szczoteczką z zużytego tuszu do rzęs. Olejek rycynowy doskonale wzmacnia i uelastycznia rzęsy, stymulując ich wzrost. Warto również stosować odżywki do rzęs, które zwykle zawierają kompleks witamin i minerałów, mających korzystny wpływ na kondycję rzęs.

Źródła:
  1. Dermatologia ilustrowany podręcznik dla kosmetologów, Danuta Nowicka, MedPharm, ISBN: 978-83-933201-1-0
  2. Treating Trichotillomania: Cognitive-Behavioral Therapy for Hairpulling and Related Problems, Series in Anxiety and Related Disorders, Martin E. Franklin, David F. Tolin, Springer Science & Business Media, 2007, ISBN: 0387708839, 9780387708836

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemdziesiąt siedem − = osiemdziesiąt jeden