Co wybrać na porost rzęs? Lista sprawdzonych metod

 

Piękne rzęsy – te długie, zadbane, gęste i ciemne – potrafią naprawdę odmienić spojrzenie. Każda kobieta będzie się prezentować jeszcze efektowniej, gdy jej oczy będą otoczone zasłoną zalotnych rzęs! Jakkolwiek jednak ich jasny kolor można łatwo przyciemnić przy pomocy tuszu, tak do uzyskania dłuższych rzęs konieczne jest albo ich doklejenie, albo użycie specjalnych preparatów wspomagających ich porost. Co jest dobre na porost rzęs? Jak wydłużyć rzęsy w sposób naturalny, a jakie kosmetyki jeszcze dodatkowo wspomogą ten proces?
Spis treści artykułu:

Metody mechaniczne dla porostu rzęs

Dłuższe rzęsy to zasługa przede wszystkim właściwej pielęgnacji – choć odzwierciedlają również zdrowie organizmu oraz związane są z czynnikami genetycznymi. Możemy je nieco pobudzić do wzrostu, posługując się metodami mechanicznymi. O jakie sposoby dokładnie chodzi? Między innymi mogą to być:

  • regularne czesanie rzęs – istnieją specjalne grzebyczki, które pomagają utrzymać rzęsy w idealnym stanie. Systematyczne szczotkowanie nie tylko zapobiega łamaniu i kruszeniu rzęs, lecz również pobudza je do wzrostu.
  • właściwy masaż oczu – co prawda wiele osób będzie zapewne zdziwionych, ale masaż jest wskazany niemal w każdym przypadku dotyczącym skóry, a zatem tym bardziej tutaj. Jeśli będziemy delikatnie, regularnie masować powieki, pobudzimy do działania mieszki włosowe, a rzęsy stopniowo będą stawały się piękniejsze.

Jak wydłużyć rzęsy naturalnymi metodami?

Na porost rzęs pomogą nie tylko sposoby mechaniczne, lecz również naturalne – używane jeszcze przez nasze przodkinie. Stopniowo odbudowują one rzęsy – sprawiając, że stają się zdrowsze, mocniejsze, dłuższe i gęstsze. Na pewno trzeba jednak nieco poczekać na efekt, który nie od razu będzie spektakularny. Sprawdzi się na pewno:

  • wazelina – działa regenerująco, wzmacniająco i wyraźnie zagęszcza rzęsy, choć trzeba ją stosować systematycznie przez długi czas, żeby zauważyć różnicę.
  • oliwa z oliwek – również może wzmocnić, zregenerować rzęsy oraz pobudzić je do wzrostu.
  • olejek rycynowy – najpopularniejsza z form naturalnego pobudzania rzęs do wzrostu. Olejek rycynowy wzmacnia je, zagęszcza i wydłuża, choć podobnie jak w przypadku oliwy z oliwek trzeba go nakładać ostrożnie, by nie dostał się do oka.


Jaki preparat na porost rzęs wybrać w sklepie?

Preparat na rzęsy, który można kupić w sklepie, góruje nad naturalnymi sposobami przede wszystkim dlatego, że pozwala uzyskać efekty o wiele szybciej i jest o wiele bezpieczniejszy. Mieszanka jest stworzona specjalnie w tym konkretnym celu – żeby pobudzać rzęsy do wzrostu – dlatego też jest bezpieczna dla oczu, nie podrażnia ich i nie wywołuje żadnych stanów zapalnych czy alergicznych. W przypadku olejku rycynowego czy oliwy z oliwek nie jest to takie oczywiste – oczy mogą piec. Dlatego profesjonalna odżywka na porost rzęs – zawierająca skoncentrowane składniki – będzie na pewno lepszym rozwiązaniem. Choć można wspomagać kurację również innymi metodami – na przykład masażem.

Źródła:
  1. Dermatologia kosmetyczna, Andrzej Ignaciuk, Hayes B. Gladstone,  Murad Alam, Rebecca C. Tung, Edra Urban & Partner, Wrocław 2011, ISBN: 978-83-7609-312-3
  2. The Hair-Pulling Problem: A Complete Guide to Trichotillomania, Fred Penzel, Oxford University Press, 2003, ISBN: 0198034091, 9780198034094

Dodaj komentarz