Kolorowe tusze do rzęs – jak wybrać kolor odpowiedni dla nas?

 

Tusz do rzęs potrafi naprawdę nadać spojrzeniu głębi i bardzo je uatrakcyjnić. Oczy stają się bardziej wyraziste, mocniej podkreślone i po prostu piękniejsze. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na używanie tuszu do rzęs – z tym, że nie wszyscy wiedzą jaki kolor jest dla kogo odpowiedni i na jaką okazję najlepiej się nadaje. Kto ma piękne i długie naturalne rzęsy, może po prostu nabyć bezbarwny tusz do rzęs. Reszta chce i nawet powinna jednak w jakiś sposób je podkreślić, żeby były zdecydowanie dużo bardziej piękne! Jaki kolorowy tusz do rzęs wybrać w konkretnych sytuacjach i dlaczego?
Spis treści artykułu:

Kolorowy tusz do rzęs na każdą okazję

Wiele kobiet obawia się kolorowego tuszu do rzęs, stosując niemal zawsze tusz czarny. Co ciekawe, nie zawsze współgra on nawet z konkretną urodą, ponieważ wiele kobiet ma brązowe rzęsy, a czasem nawet tak jasne, że niemal niewidoczne. Z pewnością czarny tusz jest najbardziej uniwersalny, jednak inne kolory również pasują do wielu okazji – i można z nich korzystać o różnych porach roku czy porach dnia, dostosowując do stylizacji czy to wieczornej, czy dziennej, specjalnej, czy nieformalnej.

Niebieski tusz do rzęs

Niebieski tusz do rzęs nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem. Nie powinno się go łączyć z dodatkowymi kosmetykami do oczu, ponieważ można uzyskać wrażenie przesady – a cała stylizacja będzie prezentować się nieco przaśnie. Dlatego najlepiej wytuszować rzęsy i nałożyć lekką szminkę (żaden jaskrawy kolor), albo zdecydować się na beżowe cienie i niebieski tusz. Nieco lepiej będzie wyglądał granatowy tusz do rzęs, który pasuje nawet do stylizacji na wieczór i noc – przede wszystkim na jakąś zabawę.

Brązowy tusz do rzęs

Brązowy tusz do rzęs jest doskonały zarówno na co dzień, jak i od święta. Świetnie będzie pasował tak blondynkom, jak i brunetkom. Nie można go jednak łączyć z bardzo ciemnym cieniem do powiek, albo z czarnym eyelinerem, bo wówczas zaprezentuje się bardzo nienaturalnie. Może jednak wzbogacić beżowe, brązowe, a nawet zielone cienie czy kredki, a ze złotą otoczką oczu będzie prezentował się niezwykle szykownie!

Fioletowy tusz do rzęs

Fioletowy tusz do rzęs pasuje przede wszystkim blondynkom i kobietom o rudych włosach. Najlepiej zaprezentować się w nim w czasie lata czy wiosną, ponieważ dzięki niemu wygląda się świeżo i ciekawie. Łatwo go dopasować do różowej szminki i ubrań w wielu kolorach – między innymi zielonych, fioletowych, różowych czy żółtych. Na tusz do rzęs o tym kolorze powinny zdecydować się przede wszystkim panie o oczach barwy szarej, zielonej lub niebieskiej. Nieco mniej będą z niego zadowolone kobiety czarno i brązowookie.

Zielony tusz do rzęs

Zielony tusz do rzęs to propozycja przede wszystkim dla kobiet o oczach czarnych, zielonych, brązowych lub piwnych. Na pewno tusz musi mieć odcień ciemniejszy od cieni nałożonych na powieki – inaczej będzie prezentować się dziwnie.

Źródła:
  1. Dermatologia estetyczna, Leslie Baumann, Sogol Saghari, Edmund Weisberg, PZWL, ISBN: 9788320043396
  2. Dermatology E-Book, Jean L. BologniaJoseph L. JorizzoJulie V. Schaffer, Elsevier Health Sciences, 2012, ISBN: 0702051829, 9780702051821

Dodaj komentarz