Sztuczne rzęsy – jakie wybrać i gdzie kupić?

 

Piękny makijaż oka wieńczą długie, lekko podkręcone, grube rzęsy. Przyrównywane do firanek rzęsy są atrybutem fantastycznie dodającym urody oczom każdej kobiety. Jeśli natura nie obdarzyła nas długimi i pięknymi rzęsami, zawsze możemy zdecydować się na sztuczne rzęsy, które niezwykle dobrze imitują wygląd tych prawdziwych. W artykule podpowiemy, które z nich będą najlepsze i gdzie można kupić sztuczne rzęsy, aby nie nadziać się na wadliwy produkt! Ponadto podpowiemy w jaki sposób możemy je odpowiednio przykleić oraz jak o nie zadbać, aby służymy nam najdłużej!
Spis treści artykułu:

Jakie są rodzaje sztucznych rzęs na rynku?

Najczęściej można kupić sztuczne rzęsy na pasku lub w postaci kępek. Najważniejsze, aby dopasować je do oka i sprawdzić czy uzyskany dzięki nim efekt będzie dla nas odpowiedni. Trudno odpowiedzieć na pytanie jakie sztuczne rzęsy są lepsze. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kobiety, rozmiaru oka oraz kształtu.

Jakie sztuczne rzęsy się nadadzą?

Przede wszystkim nie mogą być one ani zbyt długie (rzęsy na pasku), ani zbyt krótkie. Zbyt długie sztuczne rzęsy będą kończyć się za naturalnym zakończeniem normalnych rzęs. Będzie się to wyraźnie odznaczało, co spowoduje powstanie niepożądanego efektu wizualnego.

  • Dla uzyskania naturalnego wyglądu warto wykorzystać kępki rzęs, które pomogą dowolnie modelować kształt oka i zagęścić rzęsy tam, gdzie widzimy taką konieczność. Kępki rzęs można przyklejać tak, aby oko nabrało kształtu bardziej pełnego i okrągłego albo wręcz przeciwnie – kociego.
  • Rzęsy na pasku w przeciwieństwie do tych w kępkach, narzucają nam wygląd i kształt oka i niewiele można z nimi zrobić, aby wyglądać w pożądany sposób. Ich zaletą będzie wygoda aplikacji, ponieważ nakłada się je w trzech prostych ruchach. Najlepiej, aby były umieszczone na przeźroczystym pasku, ponieważ wtedy po przyklejeniu ich na powiekę, będą wyglądały bardzo naturalnie.

Wybierając sztuczne rzęsy, zawsze trzeba mieć na uwadze, czy mają dosyć dużą sztywność, aby nie straciły swojego kształtu w czasie noszenia czy już podczas przyklejania. Dzięki temu będzie można je wykorzystywać wielokrotnie. Ciekawostką dostępną w sprzedaży są połówki rzęs, ale to tak, jakby przeciąć cały pełny pasek sztucznych rzęs na pół.

Gdzie kupić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy kupimy w drogeriach stacjonarnych, w sklepach z asortymentem do make up oraz w sklepach internetowych i na aukcjach w portalach aukcyjnych.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Tak samo ważnym etapem tworzenia pięknego makijażu oka, jak wybór odpowiedniego rodzaju sztucznych rzęs, jest ich przyklejanie. Jak przykleić kępki lub łuk sztucznych rzęs?

Zanim zabierzemy się do przyklejania, najlepiej namalować na górnej powiece kredką kreskę i wytuszować naturalne rzęsy. Kreska ułatwi nam zamaskowanie miejsca, w którym zostaną przyklejone sztuczne rzęsy. Później wybieramy klej – może to być przeźroczysty lub biały klej, na którym nie warto oszczędzać. Musi dobrze trzymać rzęsy, aby nie odpadły w najmniej odpowiednim momencie. Przy sztucznych rzęsach na pasku, wystarczy posmarować klejem pasek i odczekać pół minuty, zanim nałożymy rzęsy na powiekę. Wygodnie można posłużyć się przy tym pęsetą, którą trzymamy za środek rzęs. Najpierw przyklejamy rzęsy na środku, a następnie na końcach – przy wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka. Kluczem do sukcesu jest przyklejenie rzęs jak najbliżej naturalnej ich linii.

Źródła:
  1. Dermatologia dla niedermatologów, Anna Wojas-Pelc, Andrzej Jaworek, Medycyna Praktyczna, 2017, ISBN: 9788374305150
  2. Textbook of Cosmetic Dermatology, Robert Baran, Howard I. Maibach, CRC Press, 2017, ISBN: 1482257351, 9781482257359

Dodaj komentarz