Jakie najlepsze serum do rzęs wybrać dla trwałych efektów?

 

Rzęsy pełnią rolę ochronną, broniąc oko przed czynnikami zewnętrznymi, bakteriami i zanieczyszczeniami. Nie bez znaczenia jednak jest także ich funkcja estetyczna, ponieważ zadbane, długie rzęsy stanowią ozdobę i podkreślają oko, nadając mu zmysłowy wygląd. Efekt taki można osiągnąć tuszem do rzęs lub aplikując sztuczne włoski, znacznie lepiej jednak zadbać o te naturalne. Najprostszym sposobem jest wybór serum do rzęs, które przyspieszy ich wzrost oraz sprawi, że będą zdrowe i zadbane. Czym kierować się przy wyborze produktu?
Spis treści artykułu:

Najlepsze serum do rzęs dla ich wzrostu

W wielu kulturach posiadanie długich rzęs uważane jest za symbol kobiecości. Spojrzenie zza spektakularnych wachlarzy jest zmysłowe i nie trzeba nawet makijażu, by wyglądać atrakcyjnie w każdej sytuacji. Długość rzęs jest jednak uwarunkowana genetycznie. Nie działa to jak w przypadku włosów, które mogą rosnąć bez ograniczeń. Rzęsa, która osiągnie długość zaprogramowaną w genach, przestaje rosnąć. Dla wielu kobiet ich naturalne rzęsy są zbyt krótkie i nie są zadowolone z ich wyglądu. W takim wypadku warto sięgnąć po serum na porost rzęs, które nie tylko przyspieszy ich wzrost, ale także sprawi, że staną się długie i zadbane. Dzięki temu nie będzie potrzebny codzienny makijaż i podkreślanie oka.

Gdy rzęsy wypadają i pojawiają się znaczne ubytki

Zbyt krótkie rzęsy to nie jedyny problem, jaki może spotkać kobiety. Bywa również tak, że rzęsy zaczynają wypadać z różnych powodów. Nawet kilka włosków mniej może sprawić, że pojawią się nieestetyczne ubytki. Ma to swoje konsekwencje – ze względu na to, iż rzęsy chronią oko przed zanieczyszczeniami, ich przerzedzenie może prowadzić do podrażnień oczu. Druga kwestia to kwestia estetyczna, ponieważ przerzedzone rzęsy wpływają negatywnie na pewność siebie. Na szczęście jednak istnieją sposoby na to, by przyspieszyć wzrost nowych włosków. Jeśli chcesz uzupełnić ubytki, wypróbuj serum przyspieszające wzrost rzęs. Dzięki temu w krótszym niż wynikający z naturalnego procesu wypełnisz ubytki. Co więcej, rzęsy odrosną wzmocnione i dłuższe, dzięki czemu staną się wspaniałą ozdobą oczu.

Serum na rzęsy pomoże wzmocnić włoski na powiekach

Serum do rzęs jest także dobrym wyborem, gdy chcesz zadbać o włoski, niekoniecznie oczekując przyspieszonego wzrostu czy spektakularnej długości. Niektóre z produktów do pielęgnacji rzęs zawierają w swoich składach olejki oraz inne substancje, które je wzmacniają i poprawiają ich wygląd. Stają się lśniące, bardziej czarne, widocznie zdrowsze.

Najlepsze serum do rzęs to produkt dobrany do indywidualnych potrzeb!

Dostępne kosmetyki do rzęs mogą znacząco przyspieszyć wzrost nowych włosków oraz przedłużyć te, które już są. Składniki odżywcze zawarte w wielu produktach nakładanych bezpośrednio na rzęsy nadaje im wspaniały wygląd, blask i widocznie je pogrubia, dzięki czemu stosowanie tuszu do rzęs staje się zbędne. najważniejsze jednak, by określić swoje potrzeby, a wtedy efekty będą najlepsze.

Źródła:
  1. Dermatologia, Wolfram Sterry, Ralf Paus, Walter H.C. Burgdorf, Czelej, 2009, ISBN: 9788360608326
  2. Color Atlas of Cosmetic Dermatology, Second Edition, Zeina Tannous, Mathew Avram, Marc Avram, Sandy Tsao, McGraw Hill Professional, 2011, ISBN: 0071639756, 9780071639750

Dodaj komentarz