Naturalna odżywka do rzęs i brwi – zalety i wady

 

Umiejętnie skorygowane, wydłużone i zagęszczone rzęsy mogą zmienić cały wygląd twarzy i nadać jej nowy, atrakcyjny wygląd. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana odżywka do brwi i rzęs. Problem jednak rodzi się wtedy, kiedy nie do końca potrafimy zdecydować się na odpowiedni produkt. Nie każdy wie, co oznacza większa zawartość gliceryny w preparacie czy też zwiększona ilość wody na rzecz specjalnych parabenów. W artykule opiszemy szczegółowo jakie są zalety naturalnych odżywek do rzęs i brwi, ale żeby nie było zbyt kolorowo, pokażemy także ciemną stronę tych produktów.
Spis treści artykułu:

Zalety naturalnych odżywek do rzęs i brwi

Dla większości osób niewątpliwą zaletą, jaką posiada praktycznie każda odżywka na rzęsy, jest ich naturalny skład. To dzięki nim rzęsy nabywają kondycji, stają się mocniejsze, a jednocześnie naturalna odżywka do rzęs nie powoduje podrażnień wokół oczu i nie powodują nadmiernego wysuszenia skóry.

Dlaczego naturalne składniki są tak ważne?

Naturalne składniki powodują, że produkty te mogą używać i osoby noszące szkła kontaktowe i okulary i nawet te, które mają za sobą chemioterapie. Naturalna odżywka do rzęs w ciąży może być stosowana podobnie jak na przykład emolienty bez żadnych skutków ubocznych dla matki i jej nienarodzonego dziecka. Jest to szczególnie ważne dla tych kobiet, które przeszły radioterapie, chemioterapie lub borykają się z problemami natury hormonalnej. Wówczas włosy na brwiach i rzęsach są bardzo poważnie osłabione, a w wielu wypadkach po prostu całkowicie wypadają. Odżywka do rzęs i brwi pozwoli nam znacząco przyśpieszyć porost włosków i zrezygnować z zabiegów w postaci doklejania rzęs czy malowania kredką brwi.

Naturalna odżywka na rzęsy a skuteczność i efekty

Kolejną zaleta tego typu produktów jest bowiem skuteczność i co najważniejsze szybkość efektów. Większość użytkowniczek pierwsze efekty działania odżywek dostrzega u siebie już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Producenci zalecają jednak przeprowadzenie pełnej dwumiesięcznej kuracji, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. W końcowym efekcie rzęsy i brwi staną się ciemne, widocznie odżywione, mocne, i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Odżywka do rzęs i brwi a wady, które trzeba znać

Niestety preparaty te nie są przeznaczone dla każdej z nas. Przede wszystkim niektóre znajdujące się w nich składniki mogą nas uczulać. O ile odżywki do rzęs nie powodują podrażnień to w reakcji na niepożądany składnik mogą wywoływać łzawienie oczu oraz ich swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie. Dlatego w przypadku alergików zalecana jest wysoka ostrożność w stosowaniu odżywek. Nie każdemu spodoba się też sposób w jaki się je nakłada. Aplikacja małym pędzelkiem może sprawiać pewne kłopoty osobom początkującym – choć kwestia ta jest oczywiście do wytrenowania.

Co znajdziemy w takowych odżywkach?

W większości odżywek znajdziemy głównie witaminy oraz substancje pochodzenia roślinnego, całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i skóry.

  • To między innymi prowitamina B5, która wnikając w włókno włosów stanowczo poprawia ich strukturę, a także sprawia, że są bardziej elastyczne przez co też oczywiście mocniejsze.
  • Popularny jest również ekstrakt z żeń-szenia, który z kolei ma za zadanie poprawić ukrwienie skóry wokół włosów, co wpływa pozytywnie na jego odporność na wypadanie i wzmocnienie macierzy włosa.
  • Ostatnio coraz popularniejszym składnikiem odżywek staję bimatoprost. To niezwykle skuteczny lek, który stosowany był wcześniej do leczenia jaskry i ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jego zaletą jest to, że znacząco wydłuża włosy i jest to efekt trwały. Wadą zaś są skutki uboczne, mogące wystąpić przy dłuższym stosowaniu. Chodzi o nadmierną pigmentacje tęczówki, łzawienie oczu, a czasami nawet zaburzenia widzenia.
Źródła:
  1. Dermatologia estetyczna, Termedia, 2016, ISBN: 9788379881055
  2. Cosmetic Dermatology, Cheryl M. Burgess, Springer Science & Business Media, 2005, ISBN: 3540230645, 9783540230649

Dodaj komentarz